Саджанці клематисів

Квітучі ліани клематисів – ідеальне рішення для вертикального озеленення.

Рослина клематис (Clematis) або, як його ще називають, ломонос – типовий представник сімейства Лютикова. Досить теплолюбна багаторічна рослина, хоча і прекрасно переносить морози. Кущ клематиса являє собою трав'янисті ліани зі стеблами, що дерев'яніють, і як правило, не перевищують 1,5 метрів у висоту. Низькорослі види клематису можна вирощувати в горщиках і вазонах, забезпечуючи рослинам опору, по якій вони будуть підніматися вгору. А ось клематис садовий за літо встигає вирости до 3 метрів.

Клематис – рослина, яка ідеально підходить для вертикального озеленення. Квітучі ліани клематиса, в залежності від сорту, вирізняються відтінками та розмірами суцвіть: зустрічаються білі, сині, рожеві, пурпурові, червоні, і бордові сорти. Вони дозволяють створити насичену палітру у флористичної композиції. Різні види клематиса відрізняються часом цвітіння, формою суцвіття і, природно, забарвленнями. Просто приголомшливо виглядає клематис махровий з багаторядними квітами яскравих відтінків. Є також різниця і між видом стебел клематиса. Одні сорти – кучеряві ліани, а інші більше нагадують чагарники.

Групи клематисів: особливості догляду за різними сортами.

Виділяють різні групи обрізки клематисів. Вони розрізняються за сортами та часу цвітіння:

перша група обрізки клематисів – раноцвітних сортів. Потрібне косметичне обрізання, для омолодження рослини;

друга група обрізки – ранні літньо-квітучі. В кінці сезону залишають лише 50 см рослини, решту обрізають;

третя група обрізки – клематиси, квітучі влітку. Зрізують восени, після періоду цвітіння, залишаючи лише 10 см від кореня.

Якщо ж група невідома або рослини – гібриди, рекомендується комбіноване обрізання: ранньою весною лоза зрізується на 1-2 міжвузля від землі. Також необхідно прибирати з куща гілки, яким понад 3 років. Такий захід проводиться після першого цвітіння, і сприяє омолодженню рослини.